Door: Mariëlle Wegman. U bent automobilist, rijdt Aalsmeer binnen via de N196 uit de richting van Hoofddorp en u heeft bestemming Dorpshaven Zuid. Dan bent u plots deelnemer aan een puzzelrit. Want met een wirwar aan borden langs de weg is het bereiken van de bestemming wel een uitdaging geworden.
Eerst is het volgens de borden niet mogelijk om vanaf de N196 rechts de Dorpsstraat in te rijden, en vervolgens rechts én links niet. Om daarna een bord tegen te komen volgens welke u toch weer wel naar rechts de Dorpsstraat in kunt, maar niet naar links.
Rechtsomkeert
Tussendoor worden weggebruikers met bestemming Uithoorn of Flora Holland gesommeerd bij de rotonde rechtsomkeert te maken, richting N201.
En of het nog niet genoeg is, nam de drukker van de borden het ook niet zo nauw met de straatnamen. Spinradof (Spinradhof) en Vissakkerlaan (Vlasakkerlaan) zijn strikt genomen geen Aalsmeerse straatnamen. Maar wellicht een kniesoor die daar op let.
De werkzaamheden die de oorzaak zijn van de verwarrende omleidingen, vinden plaats aan de Dorpsstraat en de Lijnbaan en zullen ongeveer eind juli worden afgerond.



















/LJ-de-Vries.png)




Eén reactie
Inderdaad is het telkens weer een opdracht om de borden allemaal te lezen en tegelijkertijd het verkeer in het oog te houden. Met name fietsers die ook nog van beide kanten mogen aankomen fietsen met 25 km per uur of meer .