3X3 Unites Academy biedt jongeren zicht op duurzaam werk

Door: redactie. Jongeren uit Aalsmeer kunnen zich inschrijven voor de splinternieuwe 3X3 Unites Academy. Dit is een verdiepend traject voor jongeren die eerder de 3X3 Leader Course hebben afgerond. Het doel is om hen perspectief en doorgroeimogelijkheden te bieden en te begeleiden naar duurzaam werk.

De Academy is ontwikkeld door Stichting 3X3 Unites en Zorgverzekeraar Zorg en Zekerheid. Het bestaat uit een inspirerend en leerzaam programma. Zo worden er door het jaar heen waardevolle workshops gegeven, zoals het leren omgaan met geld. Ook zijn er verschillende Get Togethers (meetmomenten) en ontstaat er een sterk netwerk tussen de 3X3 Leaders, 3X3 Unites en de meer dan dertig betrokken partners, die variëren van bedrijven tot onderwijsinstellingen en gemeenten.

33 laptops
Een belangrijke partner is Zorgverzekeraar Zorg en Zekerheid. De zorgverzekeraar heeft haar laptops vervangen en stelt 33 laptops ter beschikking aan de jongeren uit Aalsmeer die aan de 3X3 Unites Academy gaan deelnemen. Hierdoor hebben zij tijdens het volgen van de workshops toegang tot digitale middelen die zij anders niet zouden hebben. “In de huidige digitale wereld is een computer essentieel. Daarom is het mooi dat onze laptops via 3X3 Unites via de Academy een tweede leven krijgen,” zegt Henk Gerla, bestuurder bij Zorg en Zekerheid, “het past bij onze maatschappelijke rol en onze lokale betrokkenheid om de laptops aan deze groep jongeren te schenken.’

3X3 Unites
3X3 Unites stelt jongeren in staat om door middel van 3×3 basketball hun talenten te ontplooien. Dat doet zij onder andere via de 3X3 Leader Course: een achtweekse cursus waarbij jongeren 3×3 basketball gebruiken om te werken aan hun life skills, zoals het bouwen van een community, positief leren coachen en leiderschap tonen.

Na afronding van de 3X3 Leader Course ontvangen de deelnemers een erkend diploma. Ze kunnen zelf activaties of clinics geven, waarvoor ze betaald krijgen. De afgelopen jaren leidde 3X3 Unites door het hele land zo al meer dan duizend jongeren op. Met de start van de 3X3 Unites Academy, die mede mogelijk is gemaakt door Zorgverzekeraar Zorg en Zekerheid, gaat 3X3 Unites nog een stap verder.

(Partnerbijdrage Zorg en Zekerheid, foto’s: Maarten Groot)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *




banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
adv wapen v aalsmeer klein
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
adv wapen v aalsmeer klein