Afgelopen vrijdagavond presenteerde saxofonist/pianist Robbert Tuinhof in cultureel café Bacchus een 'Ode aan Jan Busstra'. De muzikant overleed in januari 2014.
Busstra was een markante figuur in het Aalsmeerse muziekleven. Zijn naam is verbonden aan het jaarlijkse pianogala dat hij tussen 1994 en 2006/2007 organiseerde in Bacchus.
Bezig man
Jan was een bezig man en naast het geven van pianoles en het organiseren van het pianogala was hij lid van KCA, kerkorganist, organiseerde klassieke concerten en gaf hierbij inleidingen en begeleidde onder andere de jaarlijkse gedichtenavond in Bacchus.
Nalatenschap
Twee mapjes met muziekstukjes uit de nalatenschap van Jan Busstra vormden de basis van het programma dat Robbert Tuinhof heeft samengesteld. De meeste werden gespeeld door het Aalsmeers Saxofoonkwartet. Jan heeft naast piano en kerkorgel ook saxofoon gespeeld. Leuk detail is dat zijn oude sopraansaxofoon nu al geruime tijd wordt bespeeld door Danielle Burgman, sopraansaxofonist van het Aalsmeers saxofoonkwartet.
Een poëtisch intermezzo werd verzorgd door Pierre Tuning, die vaak met Jan Busstra's begeleiding gedichten ten gehore heeft gebracht. Zie zijn bijdrage hieronder.
Blues voor Jan
Pierre Tuning, 21 april 2017
Foto Pierre Tuning leest zijn gedicht voor.