Door: Chrisje Simon-van Oosterhout – Gezien de vele reacties op de aankondiging van de inloopavond was de grote belangstelling dinsdagavond voor de bijeenkomst over de herinrichting van de Oosteinderweg geen verrassing. In de zaal klonken dan ook volop vragen, kritische opmerkingen en zorgen over de voorgestelde inrichting van de weg.
Op verschillende tafels lagen gedeeltes van tekeningen van het ontwerp, uitgesplitst per huisnummer. Daarop waren onder meer groenstroken en verschillende soorten drempels aangegeven. Medewerkers van de gemeente waren ruimschoots aanwezig om uitleg te geven.
Parkeren grootste zorg
In het gepresenteerde ontwerp is parkeren op straat niet meer mogelijk. Onder bezoekers leefden daarover dan ook vooral vragen. Vragen als ‘Waar moet ik straks parkeren?’ en ‘Wat als ik bezoek krijg?’ waren veel te horen. Op vragen van bewoners die aangaven geen parkeerruimte op eigen terrein te hebben, was het antwoord dat zij dit per mail moesten doorgeven. Een bezoeker vatte de frustratie van veel aanwezigen kernachtig samen: “We krijgen groenstroken, maar moeten wel ons tuintje asfalteren om zelf te kunnen parkeren.” Ook waren er voorstanders van het niet parkeren en werd gewezen op de huidige situatie, waarbij auto’s nu al regelmatig op stoepen staan, wat vooral voor ouderen en mensen met een rollator voor problemen zorgt.
Daarnaast waren er vragen over bereikbaarheid, verkeersveiligheid en de aanleg van drempels. Zo vroegen meerdere aanwezigen zich af hoe de hulpdiensten hier straks doorheen moeten.
De teneur van de avond was duidelijk: velen hebben begrip voor een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur, maar stuiten vooral op weerstand tegen het verdwijnen van parkeren op straat en de aanleg van drempels en groenstroken.
Wat ligt vast en wat nog niet
Een veelbesproken onderdeel van het plan is de invoering van 30 kilometer per uur. Volgens de aanwezige wethouder Sven Spaargaren ligt dat besluit al vast in het Verkeerscirculatieplan dat eerder door de gemeenteraad is vastgesteld. Andere onderdelen van het ontwerp, zoals parkeermaatregelen, drempels en groenstroken, zijn volgens hem nog voorstellen. Aan de hand van de binnengekomen reacties kunnen deze plannen nog worden gewijzigd. Daarbij gaf de gemeente aan alle reacties zorgvuldig mee te nemen en vragen van bewoners te beantwoorden.
Niet alleen de inhoud van de plannen riep kritiek op, ook de opzet van de avond zelf werd door meerdere bezoekers als onvoldoende ervaren. Enkele aanwezigen vonden dat zij te veel zelf moesten uitzoeken en dat er geen centraal moment was waarop reacties gezamenlijk konden worden besproken.
Aan het einde van de avond ging een buurtbewoner op een stoel staan en riep andere inwoners op om bezwaar te maken en hun stem te laten horen. Dat leverde applaus op vanuit de zaal.
Reageren kan tot 30 april
Op de tafels lagen briefjes met de tekst: ‘Herinrichting Oosteinderweg. Wij werken aan een veiligere, groenere en beter toegankelijke Oosteinderweg: 30 km/uur, meer ruimte voor fietsers en voetgangers.’ Inwoners worden opgeroepen om vragen of opmerkingen uiterlijk 30 april door te geven via r.stuurop@amstelveen.nl. Ook mensen die niet bij de inloopbijeenkomst aanwezig waren, kunnen reageren. Meer informatie en het ontwerp zijn te vinden via aalsmeer.nl/herinrichting-oosteinderweg.
(Foto’s: Jaap Maars, zie ook de galerij onder de advertentie van Decorette Piet)

































/LJ-de-Vries.png)




13 reacties
Wat een toeval zeg, dat dit na de verkiezingen pas bekend wordt gemaakt. Zo werkt dat blijkbaar ook in Aalsmeer.
Verandering Oosteinderweg ,bijzonder is dat inwoners achteraf even worden ingelicht ,maar dat is niet vreemd zie de uitwerking nieuwe n201, waar het heel noodzakelijk was om er een busbaan midden door te maken, voor die paar bussen per uur ,in totaal heeft dat grapje 650 miljoen gekost en als je kijkt wat voor drama dat is geworden met drempels opstoppingen gevaarlijke situaties, enz
En dan nu de Oosteinderweg ,politiek roept we luisteren naar de mensen , ja als het te laat is.
Een waardeloos plan (zo dat is er uit!) met een nog slechtere presentatie (belooft wat voor de uitvoering) , zijn er nog kleinere zalen in de Beach of was dit de kleinste of was er niet op een grote opkomst gerekend, die was wel enorm. (afbeeldingen geven niet helemaal de juiste indruk, het was geheel anders).
Klopt de opmerking dat de snelheid al vast ligt op 30 km? Echte democratie, eerst vastleggen en dan erover mogen meepraten, ja over drempels die we niet willen, ja over groenstroken die we al tegoed kennen in Aalsmeer (bloemendorp)
Tja over parkeren, tja ff niet over nagedacht, groen eruit, auto in de tuin, in 2026 doet de gemeente Aalsmeer opnieuw mee aan het NK Tegelwippen, stenen eruit, groen erin?
Waar gaat in de toekomst mijn thuishulp parkeren? Kinderen blijven gedwongen langer thuis wonen, moeten dan ook op eigenterrein parkeren. Visite, helaas alleen op de fietskomen.
Openbaar vervoer kan niet, is er niet.
Nee, weinig over na gedacht, had toch van de gemeenteraad toch meer verwacht. Met de knip in de N196, de rotondes en dan nu met volle vaart (30km) op naar de volgende mislukking. Jammer dat dit besluit in 2025 is genomen en nu pas een informatieavond. Beter ten halve gekeerd dan geheel verdwaald, zou ik zo zeggen.
En vergeet het laatste stuk van de Oosteinderweg niet, ook zij verdienen een mooie weg, de indeling en de stoep daar zijn om te huilen, veel ‘’dikke’’ auto’s van de paardenliefhebbers, het wachten is op de eerste ongelukken en waarschijnlijk claims daarop.
Wel eens opgevallen? De berm van de N196 tot Kerkweg zit vol met bandensporen van vrachtwagens in de berm, na de kerkweg geen enkel spoor, hoe zou dat komen? Heeft dat iets met de indeling te maken?
Weinig vertrouwen in de werkwijze en het voelt een beetje als misbruikt te worden alsof er naar de bewoners is geluisterd en alle tekeningen met een grote meerderheid zijn goed gekeurd (Noord-Korea), ik stel voor een eerlijke enquête met controle, de opkomst is gegarandeerd naar ik zag vanavond.
Ps, Geen brug voor een auto, maar wel een sloot waar de plannen in kunnen.
Weer jammer om te zien dat een overheid doorslaat in een dadendrang waar de burger niet om vraagt, het zou zo mooi zijn als er eens echt naar de inwoners werd geluisterd ipv een plan uit te rollen wat al voor 98% beklonken is? Deze bijeenkomst is een doekje voor het bloeden om het volk rustig te houden en gewoon de plannen uit te voeren zoals van te voren besloten. Jammer maar de dagelijkse praktijk
Het vreemde is dat de weg nu ook openlicht voor water
Leidingen e.d.
Had men dat niet gelijk met het openbreken van de weg kunnen realiseren .
Nu zitten de mensen 2 x in de rotzooi
Waarom niet gewoon 50km laten , wel handhaven en of flitspalen .
( bij 30 km gaan auto’s en fietsers bijna even hard denk zelf dat daar meer ongelukken bij gaan gebeuren)
Ik zie bij 30 km ook problemen gaan komen op kerkweg en dan aalsmeerderweg (komt ook buitenveen nog bij ) en dan stommeerkade en dan loop je vast tegen de N196 want daar moeten we allemaal naar rechts
Het stuk tussen kerkweg en noordpolderweg is een mooie en keurige weg geworden, waarom dit niet zo door trekken over de hele oosteinderweg.
Waarom niet gewoon 50km handhaven ipv burgers en bedrijven lastig vallen met drempels en 30km
Wij maken bezwaar: het is een door gaande weg die moet je zo laten maar wel opknappen.
opde aalsmeerderdijk hebben ze ook alle bloembakken en weg versmallingen al weer weg gehaald. De 201 is al vekloot en de oosteinderweg ook nog ????
Alleen vrachtagens met bestemming is ook een op lossing.
Als er twee fietsstroken komen blijft er nog ruimte in het midden over voor 1 auto. Om elkaar te passeren bij tegenlichers moet je over de fietsstrook rijden. Levensgevaarlijk voor fietsers. En o ja, ook nog ergens een groenstrook ertussen??
Deze weg is gewoon nog lang goed. Beseft de gemeente wel dat het om overheidsgeld gaat? Dit soort idealistische plannen lost niets op. Het is bovendien een belangrijke verkeersader. 6km lang 30km/uur rijden!? Fietspad is veel te breed, kan best een ½ m minder
Is ook nog milieuonvriendelijk, motor gebruikt veel meer benzine dan bij een hogere snelheid, zag vandaag een studie op internet, optimaal is ca 70 km per uur!
30 km per uur en dan ingehaald worden door de ebike s en fetbikes . En dan waarschijnlijk nog meer van die waardeloze drempels.
In z’n tweede versnelling over de weg.