Gevelsteentjes Rooie Dorp niet te redden

Half januari is er vanaf de achterkant een begin gemaakt met de sloop van de woningen aan de Machineweg. In de volksmond 'Het Rooie Dorp' genoemd. Zo'n twintig containers tuinafval zijn er al afgevoerd. Deze week begon het werk aan de zichtbare zijde. De typerende gevelsteentjes bleken niet te redden.

De firma Bottelier uit Haarlem klaart de klus. Volgens de mannen die de eerste huizen ontmantelden, nemen de totale werkzaamheden ongeveer drie maanden in beslag. “Alle materialen moeten zorgvuldig gescheiden worden, dat is tijdrovend werk,” lieten ze weten. 

De kenmerkende gevelsteentjes met daarop vogelafbeeldingen konden niet onbeschadigd uit de muren worden gehaald. Om ze toch niet definitief verloren te laten gaan is er een oplossing gevonden. Woningcorporatie Eigen Haard, eigenaar van de woningen, heeft alle tegels laten fotograferen en is van plan ze als replica's in het nieuw te realiseren complex terug te brengen.

Foto's Arjen Vos

(advertentie) 

2 reacties

  1. Wat een halfbakken oplossing….
    Met vooraf ingewonnen specialistische kennis waren de tegels zeker te redden. Het is dus weer een kwestie van geld; Een gemiste kans.

  2. Reactie:
    Woningcorporatie Eigen Haard .
    Een goed plan ze als replica s in het nieuw te realiseren complex terug te brengen !
    Succes.
    VR GR Jacques,

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *




 

banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst