Aalsmeer Flower Festival deelt parasols uit

Onder de parasol, ook de editie van 2026 belooft een zonnige te worden. (Foto: archief AV/Laurens Niezen)

Van vrijdag 26 tot en met zondag 28 juni staat Aalsmeer weer in het teken van bloemen, kunst en cultuur tijdens het Aalsmeer Flower Festival, dit jaar onder het thema ‘Meesterwerken’. En nee, de verwachte hitte(golf) is geen reden om thuis te blijven: bij de Historische Tuin worden verfrissende ijsjes verkocht, bezoekers krijgen een leen-parasolletje mee om in de schaduw te kunnen lopen, en in de Doopsgezinde kerk is de temperatuur aangenaam. Kom dus langs in je korte broek of zomerjurk!

Versierde pramen bij het onderdeel Pracht en Praam (Foto: archief AV/Laurens Niezen)

Pracht & Praam
Een van de blikvangers van het festival is het onderdeel Pracht & Praam, dat in 2026 in een uitgebreide vorm terugkeert. Historische vaartuigen worden door professionele arrangeurs omgetoverd tot drijvende bloemrijke kunstwerken, geïnspireerd op beroemde meesterstukken. Dit unieke onderdeel onderstreept de historische band van Aalsmeer met de bloemenhandel en geeft een eigentijdse invulling aan dit erfgoed.

In de Doopsgezinde kerk presenteert het Flower Art Museum een speciale pop-up tentoonstelling waarin kunst en bloemsierkunst samenkomen. Ook zijn hier workshops, bloemarrangementen van Yuverta en presenteert Cultuurpunt Aalsmeer het project ‘Een plankje vol kunst’. Verspreid over de Historische Tuin is bloemsierkunst te vinden. Ook kun je meedoen bij ‘Praatje met een Draadje’ en meerdere soorten bloemenwijn proeven van Opus Flora Vino.

Ook de rondvaartboot vaart. (Foto: archief AV/Arjen Vos)

Westeinder Rondvaart biedt alle dagen (verkoelende) rondvaarten aan om 13.30 en 15 uur. Zaterdag en zondag is er om 15 uur een bloemen- en plantenveiling in de veilingzaal. Verder zijn er demonstraties bloemstyling en kun je zaterdag om 13.30 uur aansluiten bij een dorpswandeling onder leiding van een deskundige gids. Natuurlijk is het ook mogelijk een terrasje te pikken bij Het Tuinhuis, met uitzicht op Pracht & Praam.

Live muziek
Op beide locaties is zowel vrijdag, zaterdag als zondag live muziek. Studentenduo’s van het Conservatorium van Amsterdam spelen klassieke meesterwerken, bij de Historische Tuin tussen 13 – 15 uur en in de Doopsgezinde kerk tussen 14 – 16 uur. Zaterdag treedt Vrouwen Ensemble Davanti van 14 – 16 uur op in de kerk.

Kortom, het Aalsmeer Flower Festival biedt een gevarieerd programma voor jong en oud. Een leuk dagje uit voor iedereen die houdt van bloemen en cultuur. Het festival is vrijdag 26 tot en met zondag 28 juni te bezoeken van 11 – 17 uur (de kerk gaat zondag een uurtje later open i.v.m. kerkdienst). Een entreekaartje kost € 8,50 en geeft recht op toegang tot beide locaties. Museumkaarthouders, kinderen en donateurs van Historisch Aalsmeer of het Flower Art Museum hebben op vertoon van hun pas gratis entree. Voor de rondvaart geldt een toeslag.

(Partnerbijdrage: Aalsmeer Flower Festival)

Eén reactie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

 



banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv zorggroep aelsmeer
adv roots pilates klein
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv zorggroep aelsmeer
adv roots pilates klein