Waar de herenhandballers van FIQAS dit seizoen in de BeNeLeague een bescheiden rol speelden, lijkt het tij gekeerd in de nacompetitie. Gisteren versloeg de ploeg in een sensationele wedstrijd gedoodverfde kampioen en huidig titelverdediger OCI/Lions met 28-25.
Het werd voor de toeschouwers in de Bloemhof weer een ouderwets
spektakelstuk dat beide ploegen opvoerden. De eerste helft een sterker Lions
dat regelmatig een voorsprong van drie punten pakte. In de tweede helft, na een
ruststand van 14-14, waren de rollen omgedraaid en liep de thuisploeg telkens
uit.
Eén punt nodig
Een bloedstollende eindfase volgde waarin uiteindelijk de landskampioen met 28-25 het hoofd moest buigen. Grote uitblinker was doelman Gaby Birjovanu die de onmogelijkste ballen pareerde. Fiqas is met dit resultaat op gelijke hoogte gekomen met de Limburgers in poule A en heeft uit de resterende twee wedstrijden slechts één punt nodig om de kruisfinales te halen. Komende zaterdag staat het uitduel tegen Quintus op het programma, een week later mag Aalsmeer naar Arnhem voor het laatste duel.
Foto's: Samir Benghanem komt los van de grond, op de voorpagina een juichende Gaby Birjovanu. Foto's Jaap Maars, zie ook de gallery onder de advertentie van Kom in de Kas.
(advertentie)