
Het was weliswaar Neerpelt dat score opende, daarna zorgde Rob Jansen (2x), Wai Wong en Remco van Dam (foto onder) voor een voorsprong van 4-2. Intussen had Gaby Birjovanu al een paar fraaie reddingen verricht. Bij het Belgische team kwam het gevaar vooral van de lange schutter Marco Vernooy (bij de Aalsmeerders nog wel bekend van zijn tijd bij Lions) en de Macedoniër Vlatko Tasevski. Dankzij hun schoten kon Neerpelt bijblijven tot 6-6. Mede ook omdat er bij FIQAS een paar keer balverlies werd geleden.

Na een klein kwartier bereikte Jansen cirkelspeler Samir Benghanem wel en hij weet wel raad met zo’n kans: 7-6. Quinten Ouderland onderschepte vervolgens de bal, ging als een haas in de break en maakte er 8-6 van. Remco van Dam zorgde – opnieuw in een snel opgezette aanval – niet alleen voor de 9-6, maar verzilverde ook een strafworp: 10-6. En dit alles binnen vijf minuten. Hierna wilden de mannen het misschien net iets te mooi doen en gingen een paar kansen verloren, maar na een onderschepping van Benghanem scoorde Michael Kamsteeg (foto boven) de 11-6. Een prettige marge van vijf die in tact bleef tot de 25e minuut.
Daarna kreeg Neerpelt te maken met een tijdstraf en FIQAS profiteerde optimaal: Ouderland (twee keer vanuit de linkerhoek) en Wong (door het midden) bouwden de voorsprong uit naar 16-8. Omdat Marco Verbeij ook nog een strafworp van Vernooy stopte gingen de ploegen ook bij deze stand rusten.

Na de pauze werd het – voor de Aalsmeerse supporters – alleen maar leuker. De FIQAS mannen speelden lekker vrijuit. Er kon worden doorgewisseld en zo pikten ook Kevin Hooijman (foto midden) en Nils Dekker hun doelpuntjes mee. Heel fraai was bijvoorbeeld de 21-9 van Kamsteeg die door Hooijman achter de rug langs werd aangespeeld. Maar ook de 28-18 was een juweeltje: een vlieger gescoord door Dekker op aangeven van van Dam. De maximale voorsprong was twaalf treffers (24-12).
Zaterdag opnieuw thuis
Het werd uiteindelijk een wel verdiende en ook zeer nodige 32-22 overwinning voor FIQAS Aalsmeer, dat hierdoor opschoof naar plaats zes in de BeNe League en nu dus in het linker rijtje staat. Zaterdag spelen de mannen opnieuw thuis: dan wordt om 19.15 uur Quintus ontvangen, de ploeg uit Kwintsheul die dit seizoen onder leiding staat van de in Aalsmeer wel bekende Alex Curescu.
Doelpunten: Remco van Dam 6, Michael Kamsteeg 5, Rob Jansen 4, Quinten Ouderland en Nils Dekker 3, Wai Wong, Samir Benghanem, Kevin Hooijman, Robin Boomhouwer en Tim Bottinga 2, Lars Kooij 1.
Uitslagen BeNe League
KV Sasja – Achilles/Bocholt 27-41
Quintus – OCI/Lions 26-33
FIQAS Aalsmeer – Neerpelt 32-22
Kras/Volendam – Initia Hasselt 32-27
JMS/Hurry Up – Herpertz/Bevo 23-25
Callant Tongeren – HC Visé BM 23-29
Stand BeNe League
1. OCI/Lions 6-12
2. Achilles/Bocholt 6-10
3. Herpertz/Bevo 6-9
4. HC Visé BM 6-8
5. Kras/Volendam 6-8
6. FIQAS Aalsmeer 6-6
Programma BeNe League
Zaterdag 21 oktober, 19.15 uur: FIQAS Aalsmeer – Quintus
Zaterdag 4 november, 20.15 uur: KV Sasja – FIQAS Aalsmeer
Zondag 12 november, 15.45 uur: FIQAS Aalsmeer – Kras/Volendam
Zaterdag 18 november, 20.15 uur: Callant/Tongeren – FIQAS Aalsmeer
Zondag 26 november, 15.00 uur: FIQAS Aalsmeer – JMS/Hurry Up
Foto's Jaap Maars
(advertentie)
48