Door: Fred Ottenhof. Zaterdag hervat FC Aalsmeer de competitie met een thuiswedstrijd tegen Vitesse 22. De club uit Castricum onder leiding van trainer Ton Pronk staat momenteel op de voorlaatste plaats met alleen ZSGOWMS nog onder zich. Het verschil met koploper Aalsmeer is maar liefst zestien punten, daarbij moet gezegd worden dat Vitesse nog een wedstrijd te goed heeft.
Het verschil in de ranglijst is natuurlijk geen garantie voor een makkelijke overwinning. Dat laat het verloop in deze klasse elke week weer zien. Sporting Martinus was de ploeg die lang in het spoor van FC Aalsmeer bleef maar thuis verrassend verloor van hekkensluiter ZSGOWMS. Het is duidelijk dat je in deze competitie voor elk punt hard moet werken. Momenteel is Hoofddorp de naaste belager in de strijd om de titel met een achterstand van zes punten en een wedstrijd minder gespeeld.
Vol aan de bak
Zaterdag tegen Vitesse 22, de uitwedstrijd in oktober 2024 werd door Aalsmeer met 1-2 gewonnen, niet echt een ‘makkie’ dus. FC Aalsmeer is dus gewaarschuwd, het zal de wedstrijd serieus moeten nemen en niet met het hoofd in de wolken het kunstgras betreden. Natuurlijk is dat niet altijd makkelijk, zeker niet na de fantastische bekerwedstrijd tegen Vierde Divisionist Hoogland waar het team een zeer hoog niveau liet zien. Om de kansen op de titel te behouden zal het elke wedstrijd vol aan de bak moeten. De technische staf staat voor de taak om deze groep scherp te houden.
Grillig en onvoorspelbaar
Wie en wat gaan we zien zaterdag. De opstelling van trainer Verdonkschot zal weinig verassingen vertonen, schorsingen en blessures daargelaten zullen er weinig aanpassingen zijn. Voorin zijn Vahle, Noordam en Kaabouni de spelers die het Vitesse moeilijk moeten maken. Natuurlijk zijn de aanvallers de spelers die de meeste aandacht krijgen maar ik wil u toch nog even wijzen op Yassin Kaabouni. Als echte voetballiefhebber kennen we allemaal de clichés over linksbenige aanvallers en die zijn ook op Yassin Kaabouni van toepassing. Grillig en onvoorspelbaar met soms simpel balverlies om daarna met een geniale actie een voorzet te geven of een goal te maken. Een speler ‘waarvoor je naar het stadion gaat’.
Jeugdspelers krijgen kans
Maar ook verdedigers verdienen die aandacht. Oliver Rifai bijvoorbeeld, elke week laat hij zien wat hij in huis heeft. Handelingssnelheid en een prachtige lange pass maken hem tot een absolute leider in de verdediging. Ook mooi om te zien is dat verschillende Aalsmeerse jeugdspelers steeds meer de kans krijgen om aan te haken bij de selectie. We weten allemaal hoe moeilijk de stap van de jeugd naar de senioren soms is.
Meejuichen
De voorjaarsvakantie zit erop dus u kunt zaterdag weer uitgerust en wel langs het veld staan om de thuisclub te steunen in haar strijd om de titel. Ik reken dan ook op u. Niets staat een heerlijke wedstrijd in de weg. De club heeft in de afgelopen weken diverse vlaggen geplaats om de sfeer te verhogen en het ziet er geweldig uit. Wat denk u ervan? Niets te doen zaterdagmiddag? Gewoon langskomen en meejuichen met mij, ik zal er zijn. Tot zaterdag, 14.45 uur!