Door: Matthijs Bos. FC Aalsmeer en RKDES mochten afgelopen zaterdag allebei een hoogvlieger ontvangen. Beide wedstrijden eindigden in gelijke spelen.
Koploper FC Aalsmeer ontving RKVV Velsen aan de Beethovenlaan. De nummer één tegen de nummer drie, het beloofde een ware kraker te worden. Aalsmeer startte sterk wat resulteerde in een stortregen aan kansen op het doel van Velsen. Toch kwam FCA pas na twintig minuten op voorsprong, dankzij rechtsbuiten Vincent Noordam die de score wist te openen. Diezelfde Noordam knalde eerder al een bal op de paal. De buitenspeler aan de linkerkant van het veld zorgde vervolgens voor de 2-0. Yassin Kaabouni kon een Velsen-verdediger uitspelen en zo de bal achter de doelman plaatsen. “Een flinke opsteker,” zo noemde Aalsmeer-trainer Ted Verdonkschot de verdubbeling van de score. FCA verzuimde daarna echter zijn eigen kansen af te maken, een kreeg daarom te maken met één van de meest voorkomende voetbalwetten. Velsen kwam terug in de wedstrijd, na eerder al een paar gevaarlijke omschakelingen was het raak voor de bezoekers. Aalsmeer leek met een voorsprong de rust in te gaan. Tot doelman Marijn van Wandelen desastreus in de fout ging. De goalie speelde de bal rechtstreeks in de voeten van een Velsenaar die de 2-2 binnen schoot.
Aalsmeer kon zich moeilijk herpakken na rust. Hier en daar kwam de ploeg nog wel eens voor het doel van Velsen maar erg dreigend werd het niet. Een ongelukkig gelijkspel dus voor Aalsmeer.
Aankomende donderdag speelt de ploeg een bekerwedstrijd. Competitie-genoot AGB wacht in Amsterdam op de ploeg van Verdonkschot. Aalsmeer won eerder al met 1-3 van de Amsterdammers. Daarna zal er een korte winterstop plaatsvinden.
RKDES blij met een puntje
RKDES kreeg met AFC DWS de koploper op bezoek. Na drie weken weer eens een echte tegenstander. Al zaten de weersomstandigheden niet helemaal mee. DES kwam al heel vroeg op een achterstand, na twee minuten kon doelman Tijn Kraak de bal uit het net vissen nadat hij verslagen werd door een lob. RKDES had zich juist voorgenomen om sterk te beginnen, maar pas door de goal van DWS kwam er leven bij de Kudelstaarters. Kort na de goal van de bezoekers had DES wellicht een penalty verdiend. Spits Rick Verkuijl kreeg de bal plots voor zijn voeten, draaide z’n lichaam erin en werd op de hak getikt door de keeper. Geen penalty, maar een vrije trap tegen en geel voor Verkuijl, die volgens de arbiter een overtreding maakte.
Veel tegenhouden
Rond de twintigste minuut was het dan toch raak voor RKDES, na een overtreding op Verkuijl kon Ruben Onderwater de bal uit een vrije trap in de verre hoek krullen. Na de 1-1 was het vooral veel tegenhouden voor DES, wat hier en daar nog een klein kansje kreeg. Na rust werd DWS stukken gevaarlijker maar bleef de winnende goal uit. “Wij kwamen er niet meer uit, en zij zetten ons heel erg onder de druk. We zijn erg bij met een puntje.” Zo luidde het oordeel van assistent-trainer Frank van Tol.
Voor RKDES was dit de laatste wedstrijd van het jaar. In 2025 trapt de ploeg af tegen Wartburgia.
(Zie meer foto’s in de galerij onder de advertentie van Meer voor Fietsen)