Dorps Aalsmeer en Kudelstaart

(Foto: archief AV/Arjen Vos)

(Persbericht Politiek Prikbord) ‘Mooi Aalsmeer’, gezongen door het eens zo grote Aalsmeerse Mannenkoor Con Amore is meer dan alleen muziek. In het lied hoor je verbondenheid, trots en herkenning. Het lied ademt het gevoel dat Aalsmeer en Kudelstaart geen anonieme plekken zijn, maar dorpen waar mensen elkaar zien en kennen.

Voor D66 Aalsmeer zit het dorpse karakter van Aalsmeer en Kudelstaart in kleine dingen: groeten op straat, vrijwilligers die verenigingen draaiende houden, de nabijheid van water en groen, en het besef dat je samen verantwoordelijk bent voor je leefomgeving. Het is de schaal waarop kinderen veilig opgroeien, waar tradities worden doorgegeven en waar nieuwe inwoners zich welkom voelen.

Groei niet ten koste van samenhang
Tegelijkertijd geldt voor ons dat ‘dorps’ niet betekent blijven hangen in het verleden, maar juist als gemeenschap vooruit te gaan en elkaar vast te houden. Dorps is ruimte voor initiatief van onderop, sterke voorzieningen dichtbij huis en aandacht voor ontmoeting. Het is bouwen met oog voor mensen, voor de omgeving en voor de sfeer en karakter van de wijk. Groei mag niet ten koste gaan van samenhang. Een actueel onderwerp qua bouwen is de Spoorlaan. Daar worden 17 sociale huurwoningen die technisch aan het einde van hun levensduur zijn gesloopt en vervangen door nieuwbouw.

Passende schaal en maat
Dat er meer dan de 17 woningen worden teruggebouwd juicht D66 Aalsmeer toe, er is een grote behoefte aan sociale huurwoningen en hier ligt een kans om aan die behoefte tegemoet te komen. Maar dat moet wat ons betreft wel gebeuren in een schaal en maat die past in de omgeving zodat de Dorpse sfeer, uitstraling en karakter van de wijk behouden blijft. D66 Aalsmeer begrijpt dan ook de zorgen van de buurtbewoners omdat een in onze ogen een stedelijk en massief plan is gepresenteerd. Luisterend naar de zorgen van inwoners is D66 Aalsmeer dan ook van mening dat teruggegaan moet worden naar de tekentafel en aan die tafel samen met de buurt een nieuw en ander plan moet worden ontworpen dat op meer draagvlak kan rekenen. De start had in een dialoog met de buurt en luisterend naar elkaar moeten gebeuren en dit moet worden hersteld. Zodat de toekomst op een open manier en samen wordt vormgegeven.

Verandering is onvermijdelijk, maar kan en moet met respect voor wat ons bindt. Zo blijft Aalsmeer mooi. En Kudelstaart vertrouwd. Niet alleen in een lied, maar elke dag opnieuw.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *





banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv zorggroep aelsmeer
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv zorggroep aelsmeer