Zonnepanelen op dak van de Doopsgezinde Gemeente

Inwerkstelling van de zonnepanelen door wethouder Sybrand de Vries (tweede van rechts), samen met vlnr coöperatieleden Nico Hofman en Leo Bakker (namens de Doopsgezinde Gemeente), Carina Dijkhuis van de gemeente Aalsmeer en projectleider Rolf Steenwinkel van coöperatie Onze Zon in Amsterdam. (Foto: pr)

Door: redactie. De Doopsgezinde Gemeente Aalsmeer wil een groene kerk zijn en dat laat ze zien door te kiezen voor een zonnedak. Vrijdag 18 juli is door wethouder Sybrand de Vries de derde energiecoöperatie in Aalsmeer geopend. Met een druk op de knop is de installatie met 116 zonnepanelen op het dak van de kerk in de Zijdstraat in werking gezet.

De kerk wil hiermee een bijdrage leveren aan de reductie van de CO2-uitstoot. Daarmee is ze onderdeel van het Masterplan Energie van de gemeente. Daarnaast is deze energiecoöperatie onderdeel van de grotere coöperatie Onze Zon in Amsterdam.

Een 35-tal leden en vrienden van de DG Aalsmeer vormen samen de coöperatie die de investering van de panelen met omvormers mogelijk heeft gemaakt. De installatie moet zo’n 40.000 kWh per jaar gaan leveren. Door een garantieregeling van de overheid voor een vaste prijs voor de geleverde stroom kan het geheel over een periode van 15 jaar net uit.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *




banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
adv wapen v aalsmeer klein
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
adv wapen v aalsmeer klein