Robots programmeren op Antoniusschool

Opening technieklokaal Antoniusschool (Foto: Jaap Maars)

Door: Conny Vos. Om het 115-jarige bestaan van de Antoniusschool te vieren kregen de leerlingen onlangs een modern technieklokaal cadeau. In de nieuwe ruimte kunnen de jongens en meisjes onder andere leren solderen, robots programmeren, figuurzagen en lasersnijden met de laserbox. “We willen dat onze leerlingen niet alleen leren uit boeken, maar ook met hun handen kunnen werken. Leren door te doen,” zegt directeur Eric Spaargaren, “in eerste instantie zijn de lessen handvaardigheid, techniek en programmeren voor de groepen 5 tot en met 8, maar dat kan later eventueel nog worden uitgebreid.”

“Mensen uit het bedrijfsleven zijn enthousiast en hebben al toegezegd les te willen geven. Ook de leerkrachten krijgen extra scholing, bijvoorbeeld over programmeren. Kinderen hebben dat vaak nog sneller door dan de leerkrachten,” verwacht Eric. De ruimte wordt gedeeld met kinderopvang Solidoe die het lokaal ’s middags kan gebruiken, een samenwerking die steeds vaker gezocht wordt. “Kinderen ontwikkelen zich niet alleen tussen 9 en 3 uur, dus proberen we ook daarna een rijke omgeving te bieden.” De leerlingenraad vroeg leerlingen een naam voor het lokaal te bedenken. Elke klas kwam met een voorstel en met de meeste stemmen werd gekozen voor de naam: Techtonius.

Eric Spaargaren met enkele technische bezoekers

Grote wens
Het technieklokaal kon tot stand komen door subsidie van het platform Sterk Techniekonderwijs, waarbij scholen en bedrijven samenwerken om het techniekonderwijs te stimuleren. “Er is een groot tekort aan technisch personeel en als school erkennen we dat door meer aandacht te geven aan technische beroepen,” zegt Danny Dollée, adjunct-directeur en projectleider, ”het technieklokaal was al heel lang een grote wens van de school met de subsidie werd het mogelijk gemaakt. Het was mooi om als school het lokaal cadeau te geven voor het 115-jarige bestaan.”

Feest
Het jubileum werd gevierd met een grote reünie op 12 april waar zo’n negenhonderd oud-leerlingen en oud-leerkrachten aanwezig waren. “Het was een zonnige dag waar we met veel plezier op kunnen terug kijken. Er waren meerdere generaties uit eenzelfde familie en mensen kwamen uit het hele land naar Kudelstaart,” blikt Eric terug, “eerst gingen de oud-leerlingen met hun eigen jaarlaag naar de klas en daarna was er een borrelplein waar veel mensen elkaar weer na jaren ontmoetten. Na zeven uur waren er nog afterpary’s in Café op de Hoek en in het Dorpshuis. Zelf heb ik op de openbare school gezeten, maar ik loop inmiddels al vijftien jaar op deze school rond, dus ik heb ook veel oud-leerlingen gezien. De vorige reünie was vijftien jaar geleden, dus voor veel mensen was het een feest van herkenning.”

Op de foto
Voordat het technieklokaal werd geopend was er voor de leerlingen een Antoniusquiz over de geschiedenis van de school met vragen als: Mochten leraren vroeger roken in de klas? “De hoofdmeester stond destijds voor de klas en rookte dikke sigaren, dat kunnen we ons nu niet meer voorstellen,” lacht Eric. Verder gingen alle huidige leerlingen en leerkrachten op de foto. Deze foto komt vergroot in school te hangen ter vervanging van de vorige foto die gemaakt is tijdens het honderdjarig bestaan. Een tastbare herinnering aan een bijzonder jubileumjaar met mooie vernieuwingen voor de toekomst.

(Foto’s: Jaap Maars, zie ook de galerij onder de advertentie van de Kudelstaartse veiling) 

 

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *




 

banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst