Door: redactie. Een flinke oranjeregen kletterde vandaag op Aalsmeerse en Kudelstaartse burgers neer. Voor maar liefst veertien plaatsgenoten lag er vanmorgen een decoratie klaar. Met de onderscheiding van Fokke van de Ven eerder deze week zijn het er zelfs vijftien. Het is lang geleden dat het zo’n groot aantal was en misschien werd zelfs een record gevestigd. Alle gedecoreerden werden benoemd als ‘Lid in de Orde van Oranje Nassau’.

Het aantal vrouwen was met vijf deze keer goed vertegenwoordigd, hetgeen wel eens anders is geweest. Voor alle gedecoreerden geldt dat zij hun taken vele jaren hebben uitgevoerd, dan wel nog steeds uitvoeren. De feestelijke gebeurtenis in het raadhuis is altijd met veel geheimenis omgeven om het vooral een verrassing te laten zijn voor degene die het betreft. Bij verschillende ‘slachtoffers’ bleef het geheim tot het laatst toe bewaard. Echtpaar Langeveld zou bijvoorbeeld worden opgehaald om de verjaardag van een dochter vieren. En Sem van Hest was gevraagd om voor Radio Aalsmeer de nieuw gedecoreerden te interviewen. Luci Beumer-Persoon was in de veronderstelling dat ze als tafelgast bij Jan Maarsen uitgenodigd was. En toen doemden plotseling haar eigen gasten uit de kelder op. Verrassingen die de ochtend nog meer kleur gaven dan er al was in de rijkelijk gedecoreerde Burgerzaal. De vele gasten, handig verdeeld over ronde tafels, werden welkom geheten door kinderburgemeester Marije waarna burgemeester Oude Kotte het stokje overnam voor een twee uur durende ceremonie.
In volgorde van opkomst werden de volgende plaatsgenoten geridderd:
Luci Beumer-Persoon was al een keer onderscheiden met het ereburgerschap van Aalsmeer maar kreeg er vandaag een medaille bij vanwege een lange lijst aan vrijwlligerstaken. Secretaris van de IJsclub Uiterweg, bestuurslid/gastvrouw bij Stichting Historisch Aalsmeer, gastvrouw bij concerten in De Oude Veiling, georganiseerd door Strictly Country Records, vrijwilliger bij Bibliotheek Amstelland, bestuurslid en voorzitter van Stichting Nepal Benefiet Aalsmeer en secretaris van de Zonnebloem, afdeling Aalsmeer – Rijsenhout.
Limburgse Aalsmeerder Sem van Hest werd voorgedragen uit verschillende hoeken van de samenleving. De aanvraag werd ondersteund door Gemengd Koor van de St. Augustinusparochie te Vijfhuizen, Stichting Kamermuziek de Amstel en Wijkraad Aalsmeer-Oost waarvan Sem voorzitter geweest is. Ook Stichting 4 & 5 mei Aalsmeer liet zich niet onbetuigd, Sem heeft de club opgericht en was er voorzitter van. Ook Radio Aalsmeer maakt graag van zijn (presentatie)diensten gebruik en sinds kort is daar nog korenmolen De Leeuw bijgekomen.
Nelleke De Graaff-Wies heeft zich ingezet en doet dat nog steeds voor de Doopsgezinde Gemeente. Zo was ze lid van de kerkenraad, bestuurslid van de jaarlijkse bazar, de kring Shalom, de zondagschoolleiding, de commissie techniek en van de commissie toekomst. Buiten het kerkelijk erf was ze secretaris en vrijwilliger bij Popkoor Soundsation en het Flower Art Museum.
Ook Ulla Eurich heeft een uitgebreid cv als het gaat om neventaken. Zo was zij raadslid en wethouder voor de lokale partij PACT, medeoprichter en vrijwilliger bij Sienergie, de voorloper van het regionaal Energieloket en vervult zij thans twee voorzittersrollen, te weten die van de Stichting 4 en 5 mei Aalsmeer en stichting Kunst en Cultuur Aalsmeer.
Kudelstaarter Ronald Stolwijk is al meer dan 25 jaar vrijwilliger en bestuurslid van de aldaar opererende carnavalsvereniging De Pretpeurders, en penningmeester van Stichting Avondvierdaagse Kudelstaart.
Stieneke Langeveld-Nagtegaal was vanaf de oprichting in 1983 actief lid van de Aalsmeerse CAMA Gemeente (ACG) en sinds jaar en dag vrijwilliger bij zorgcentrum ’t Kloosterhof. Ook echtgenoot Feike Langeveld deelde in de feestvreugde en kreeg de versierselen vanwege zijn inzet voor de Stichting World Servants waarbij hij jongerenreizen naar Ghana, Bolivia en Brazilië hielp organiseren. Ook is hij vrijwilliger bij de Cristian Motorcyclists Association, projectleider bij de vereniging tot Heil des Volks en was net als Stieneke actief bij de ACG. Tevens was hij kartrekker van het project Care-Van en is hij samen met zijn vrouw actief in ‘t Kloosterhof.
De voordracht van J.W. Maarsen werd gehonoreerd vanwege zijn verdiensten bij de Doopsgezinde Gemeente Aalsmeer. Ook zijn lidmaatschap van de adviesraad en vrijwilliger bij de Historische Tuin, hielp daaraan mee. In de vrije tijd die hij daarnaast over heeft maakt hij insectenhotels waarbij de opbrengst ten goede komt aan Stichting Kinderen Kankervrij (KiKa).
Martine Noordhoek is een bekende naam in de Hornmeer waar zij vanaf het prilste begin actief is voor Stichting Kinderboerderij Aalsmeer, ook wel bekend als Boerenvreugd. Daarnaast is zij verzorger van de bloementuin bij Zorgcentrum Kloosterhof en helpt ze aldaar mee om voor de bewoners de traditie van het Aalsmeerse bloemencorso in leven te houden.
Frank van Itterzon kreeg de onderscheiding vanwege zijn verdiensten als bestuurslid, secretaris en voorzitter van Nivon Aalsmeer, zijn inzet voor de Wereldwinkel en de Doopsgezinde Gemeente Aalsmeer.
Berry Philippa ontving zilverwerk vanwege zijn voortrekkersrol bij de Stichting Vrienden Zorggroep Aelsmeer. Hij is medeoprichter en voorzitter van de stichting Blooming Breeders en ook voorzitter van de Vrienden van het Monument Sint Jan, de stichting die verantwoordelijk is voor de restauratie van de Kudelstaartse kerk.
Jan Boomhouwer kreeg de onderscheiding voor zijn inzet tegen vliegtuigoverlast. Hij was van actief voor de organisatie GEUS (Geen Uitbereiding Schiphol) waarvan hij tevens oprichter was. Ook was hij oprichter en voorzitter van Behoud Woongenot Aalsmeerbaan waarmee BWA verandering probeerde door te voeren richting de luchtvaartindustrie en hij had zitting in de omgevingsraad Schiphol. Sinds 2021 is hij voorzitter van RBV: Recht op Bescherming tegen Vliegtuighinder.
Peter Lentjes werd onderscheiden vanwege zijn vele werk voor voetbalvereniging RKDES, de stichting Katholiek Onderwijs Aalsmeer, zijn voorzitterschap van de R.K. Parochie St. Jan Geboorte te Kudelstaart en de rol van secretaris die hij vervult voor de Probusclub Aalsmeer-Uithoorn.
Lintje nummer veertien lag klaar voor Anton Temme die een indrukwekkend aantal jaren achter de rug heeft als vrijwilliger. Sinds 1978 is hij al bestuurslid en vrijwilliger bij de Stichting Historisch Aalsmeer en al meer dan 50 jaar actief lid bij de Lions Club Aalsmeer. Daarnaast heeft hij verdiensten voor het Amstelveense Keizer Karel College, het Schipholfonds en de Programmaraad Amstelveen, Aalsmeer en Uithoorn. Helaas was Anton Temme deze dag verhinderd. Zijn lintje wordt op een ander moment uitgereikt.
(Foto’s: Arjen Vos)



















/LJ-de-Vries.png)



