Jaar uit, jaar in…

Met de traditionele nieuwjaarsduik in zowel het Oosterbad als bij het Surfeiland, werd vandaag door tientallen dappere plaatsgenoten het nieuwe jaar fris begonnen. Hoewel het met een watertemperatuur van rond de zeven graden nog best meeviel. Morgen volgen meer foto's…

Redactie, medewerkers en vrijwilligers van AalsmeerVandaag wensen u in elk geval vanaf deze plaats een zeer gelukkig en gezond 2018 toe. We kijken uit naar wat het jaar ons zal brengen en doen graag verslag van de vele gebeurtenissen die in ons nooit saaie dorp gaan plaatsvinden. Met speciale aandacht uiteraard voor de verkiezingen in maart.

Aangeboren nieuwsgierigheid
We zijn trots dat we deze week ons vijfde jaar ingaan. Op 6 januari 2014 gingen we de eerste keer online, om er vanaf dat moment geen dag meer vanaf te zijn geweest. Dat gaan we ook dit jaar proberen vol te houden. Hoewel het soms best moeite kost, mag u ook weten dat het altijd bijzonder veel plezier oplevert om u dagelijks van lokaal nieuws en achtergronden te voorzien. De schrijvers en fotografen die daarvoor op pad gaan doen dat graag voor u. Stuk voor stuk mensen die bij ons dorp betrokken zijn en over een aangeboren nieuwsgierigheid beschikken. We willen altijd weten wat er speelt, wat er leeft en zijn bereid diep te graven om al dat nieuws boven water te krijgen.

Best gelezen
We merken dat die inspanningen door u als lezer worden gewaardeerd. We merken ook dat steeds meer mensen ons weten te vinden en dagelijks een kijkje nemen op AalsmeerVandaag. Rond de jaarwisseling doken we nog even in de statistieken en keken daarbij naar de best gelezen verhalen van 2017.

Daaruit blijkt, en dat is op zich niet zo verrassend, dat heftig nieuws de meeste lezers trekt. De top 3 ziet er als volgt uit: Op de derde plaats het verdrietige nieuws over het overlijden van Jan Leliveld. Die bekendmaking op 17 augustus werd gelezen door 4707 mensen. Op de tweede plaats staat het artikel over de kogels die door de ramen gingen bij restaurant De Jonge Heertjes: 5518 lezers bezochten op 2 mei onze website. Met stip op de eerste plaats, en dat was meteen een absoluut lezersrecord in het bestaan van AalsmeerVandaag, het verhaal over 'Snow' de geel geverfde kat. Op 23 oktober trok dat stuk de aandacht van 9809 lezers.

Populaire onderwerpen
Andere verhalen die bijzonder hoog scoorden waren die over de gevonden schat op de Uiterweg, de reuzenmeerval van Theo Rekelhof en 'Zwarte Jaap' die met zijn auto in de sloot belandde. Het is mooi als verhalen veel lezers trekken maar we willen ons daar toch niet door laten (mis)leiden. Ook de minder populaire onderwerpen verdienen onze aandacht. En gek genoeg vallen veel politieke verhalen daar onder. Als we bijvoorbeeld aankondigen dat een wethouder zich terugtrekt uit de politiek, trekt dat nauwelijks extra lezers. Datzelfde geldt voor een stuk over een politieke partij die niet meedoet aan de verkiezingen.

Als u zich afvraagt hoeveel lezers AalsmeerVandaag op een gemiddelde dag bezoeken, dan is het antwoord nog altijd zo om en nabij de duizend.

Vinger aan de pols
Wat kunt u van ons verwachten het komende jaar? De genoemde verkiezingen zullen vast en zeker een hoogtepunt worden in onze verslaggeving, maar daarnaast gaan we ook zeker op zoek naar mensen met een interessant verhaal. Die bron is immers nooit uitgeput.

Verder pluizen we kwesties uit, houden een vinger aan de pols bij allerhande ontwikkelingen en onthullen vast wel een aantal geheimen. Klinkt dat te vaag? Als u dagelijks op ons afstemt wordt het u vanzelf op enig moment duidelijk.

We komen elkaar vast en zeker tegen dit jaar! 

Arjen Vos, hoofdredacteur AalsmeerVandaag

Foto: de goedbezochte nieuwjaarsduik in het Oosterbad deze middag, foto Jaap Maars

(advertentie)

 

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *




 

banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst