Henk-Jan Stolker wint Gouden Tuinknop

Henk-Jan Stolker (r) wint 23e Gouden Tuinknop, René van Vuren werd tweede (Foto: Gerben de Vries)

Door: redactie. Het ’tuinseizoen’ mag dan weliswaar gesloten zijn, slapen doet de organisatie van De Historische Tuin beslist niet. Afgelopen woensdag was er het jaarlijkse feestje ‘op de klok’ waarbij gestreden werd om de Gouden Tuinknop. Na een bloedstollende finale trok Henk-Jan Stolker (voormalig werknemer van OZ-Hami bv) aan het langste eind en mag zich een jaar lang de beste inkoper van de Historische Tuin noemen.

De traditionele wedstrijd die sinds 2001 plaats vindt kreeg met Henk-Jan Stolker zijn 23e winnaar. Een mooi aantal inkopers van exporteurs had zich voor de wedstrijd ingeschreven. Naast de ‘harde kern’ ook nieuwe gezichten.

Andere koffie
Voor de eerste keer trad Bert Middelkoop op als veilingmeester om de wedstrijd in goede banen te leiden. Op de oude ‘Bloemenlust’ veilingklok uit 1930 werden vier voorronden, een halve finale en finale gespeeld. Drukken op de bijna honderdjarige veilingklok bleek hele andere koffie dan de digitale klok waarmee inkopers hun handel binnenhalen.

Bijzonder was dat Henk-Jan Stolker en René van Vuren (inkoper bij Nijssen jr.) over bleven want drie jaar geleden stonden zij ook tegenover elkaar in de finale. Was het in 2022 René van Vuren die won, Nu kwam Henk-Jan Stolker als winnaar uit de strijd. Hij kreeg de prijs uit handen van bestuurslid Anton Temme.

Sinterklaas op de tribune (Foto: Anton Temme)

Sint en piet geveild
Tijdens de wedstrijd kwam geheel onverwacht sinterklaas de veilingzaal binnen waarna veilingmeester Bert van de gelegenheid gebruik maakte om een ‘Sinterklaas bezoek-aan-huis’ te veilen. Een kavel die een recordbedrag opbracht.

Ludieke veiling
Tal van Aalsmeerse bedrijven, horeca en winkeliers hadden producten en waardebonnen ter beschikking gesteld. Veilingmeester Coos Buis leidde op bekende humorvolle wijze dit ludieke veilingonderdeel. Hij wist het publiek goed te bewerken, resulterend in een opbrengst van bijna 7.500 euro. Het bestuur laat weten dat dit geld de Historische Tuin goed van pas komt. Met name het onderhoud van het tuinbouwmuseum vergt elk jaar weer grote investeringen.

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *




banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
adv wapen v aalsmeer klein
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
adv wapen v aalsmeer klein