Door: redactie. Een proef van de gemeente met het gratis aanbieden van menstruatieproducten via Bibliotheek Amstelland en scholen wordt blijvend voortgezet. Begin 2025 startte de gemeente de proef als aanvulling op maatregelen voor het tegengaan van menstruatiearmoede. Volgens cijfers van het Armoedefonds is bij één op de tien meisjes en vrouwen die in Nederland in armoede leven, thuis geen geld voor de aanschaf van menstruatieproducten.
Het Armoedefonds heeft drie uitgiftepunten van menstruatieproducten in Aalsmeer. Dit zijn de Voedselbank, de Oosterkerk en Yuverta MBO. Om het aanbod vollediger te maken biedt de gemeente ook menstruatieproducten aan via Bibliotheek Amstelland. Ook de overige middelbare- en basisscholen kunnen meedoen aan het initiatief. De producten worden in een kastje op een semi-beheerde plek aangeboden. Om zo de privacy te waarborgen en misbruik tegen te gaan.
Sinds de start van de pilot zijn in totaal zo’n 200 verpakkingen verstrekt. De kosten van zo’n 1.000 euro per jaar worden gedekt uit het reguliere minimabudget.














/Muller.jpg)





/LJ-de-Vries.png)



