Aalsmeer tien jaar JOGG-gemeente: gezonde keus maken wordt steeds makkelijker

Touwtjespringend werd het startschot gegeven voor de vakantiesportdag in de Bloemhof.

Door: redactie. Maandag 22 december namen wethouder Bart Kabout en kinderburgemeester Marije de oorkonde Aalsmeer tien jaar JOGG-gemeente in ontvangst. Dit gebeurde tijdens de kerstvakantieactiviteit sport en spel van Team Sportservice in de Bloemhof. Rianne de Ridder van JOGG NL reikte de oorkonde uit.

Ook Karin de Groot en Annette Zwart van Zorg en Zekerheid waren hierbij aanwezig. De zorgverzekeraar is een belangrijke partner die de afgelopen tien jaar de JOGG-beweging actief ondersteunde. Tijdens het event deelden zij springtouwen uit aan de kinderen waar meteen een warming-up mee werd gedaan. Met het uitreiken van de oorkonde benadrukte JOGG NL het belang van de gemeentelijke ondersteuning. “Al tien jaar maakt Aalsmeer het verschil met de lokale JOGG-aanpak. Daarmee was Aalsmeer een pionier in het gezonder maken van de leefomgeving van kinderen en jongeren,” zo staat er op de oorkonde te lezen.

Rianne de Ridder reikt de oorkonde uit aan Bart Kabout en kinderburgemeester Marije, vergezeld door medewerkers van Team Sportservice en Zorg en Zekerheid

‘Samen maken we gezond gewoon’
Tien jaar geleden sloot de gemeente Aalsmeer zich aan bij de landelijke JOGG-aanpak. Onder het JOGG-motto ‘Samen maken we gezond gewoon’, werkt Team Sportservice samen met lokale partners, waaronder GGD Amsterdam, Zorg en Zekerheid, Albert Heijn Aalsmeer en Kudelstaart, Jumbo, diverse sportverenigingen en scholen.

De eerste stap naar een gezonde leefstijl begint al op het consultatiebureau bij de GGD. Vierjarige kinderen ontvangen daar een fruitboxje, een drinkwaterbidon en het ‘Trommel Zonder Rommel-boekje’. Op basisscholen wordt gezond gedrag gestimuleerd met onder andere kraanwaterdoppers, fruit eten, moestuintjes en pauzesport.

Ook wethouder en kinderburgemeester sprongen een partijtje mee.

Standaard water en fruit
Ook bij sportclubs zijn gezonde keuzes maken makkelijker gemaakt, met een zichtbaar en uitgebreid gezond aanbod. Daarnaast kunnen scholen en sportclubs dankzij lokale supermarkten gratis fruit aanvragen voor evenementen voor kinderen.

Tijdens activiteiten zoals de avondvierdaagse krijgen kinderen standaard water en fruit. In vakanties zijn er sportochtenden in de wijk, er is een buitenspeelkaart met een overzicht van alle speelplekken in de buurt en het Wilde Beestenpad bij kinderboerderij Boerenvreugd.

Samen met de partners, de gemeente, de kinderburgemeester, de kinderraad, Team Sportservice en de inwoners wordt de JOGG-aanpak ook de komende jaren voortgezet.

(Foto’s: Arjen Vos)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *




banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
adv wapen v aalsmeer klein
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
adv wapen v aalsmeer klein