AalsmeerVandaag geeft wekelijks een podium aan ondernemers die betrokken zijn bij de BusinessClub van FC Aalsmeer. In een kort interview vertellen deze ondernemers wie ze zijn en wat hun motivatie is en geven ze een inkijkje achter de schermen van hun bedrijf. Deze keer is het de beurt aan Sietse Oosterveer, directeur-eigenaar van de Kwakelse firma Assurantie- en Adviescentrum Oosterveer B.V. “Verzekeren is meer dan cijfers; het gaat om de mensen, hun verhalen en het vertrouwen in elkaar.”
Sietse Oosterveer is een echte Kwakelaar die na zijn studie hbo Business & Ondernemerschap snel de advies- en verzekeringswereld inrolde. “Als bedrijf geven wij advies op het gebied van verzekeringen en hypotheken. Gezien onze ligging hebben wij ook veel klanten die actief zijn in de glastuinbouw en sierteeltsector.”
Sietse volgde verschillende specifieke opleidingen om het verzekeringsvak te leren. “Ik heb altijd al affiniteit gehad met de financiële wereld en vind het fijn om mensen te kunnen helpen. De verzekeringswereld en met name het geven van advies biedt een mooie combinatie van deze aspecten. Het geeft mij veel voldoening om particulieren en ondernemers te mogen adviseren over hun financiële risico’s en hen zo zekerheid te bieden.”
Van vader op zoon
Ook het feit dat het een familiebedrijf is heeft bij Sietse een grote rol gespeeld om er zelf in terecht te komen. “Als kind kwam ik al op het bedrijf om te helpen als dit nodig was. In 2024 kreeg ik de mogelijkheid om het bedrijf voort te zetten. Dat heb ik met alle plezier gedaan om onze klanten ook in de toekomst persoonlijk te kunnen blijven adviseren. Op ons kantoor hebben we in totaal zes medewerkers met ieder meerdere specialismen zodat de continuïteit is geborgd,” aldus Sietse wiens vader Jac het bedrijf in 1982 oprichtte en er nog altijd in actief is. Jac komt zelf uit een ondernemersfamilie in de sierteelt en heeft als voordeel gehad dat hij dezelfde taal spreekt als de ondernemers in deze business.
Prettig werken
Het onderscheidende vermogen van Oosterveer zit hem volgens Sietse in verschillende aspecten. “Wij zijn een laagdrempelig kantoor waar iedereen gewoon binnen kan stappen. Het persoonlijke contact met onze relaties wordt erg gewaardeerd en als klanten bellen dan krijgen ze een bekende adviseur aan de telefoon die weet waar het over gaat, geen keuzemenu. Dit maakt het heel prettig werken met elkaar.”
Weten wat er speelt
Oosterveer kent zijn klanten vaak al jarenlang en bedient soms zelfs meerdere generaties binnen een familie. “We weten wat er speelt, zowel zakelijk als privé, en proberen altijd een passende oplossing te bieden. Daarnaast zijn wij niet gebonden zijn aan een verzekeraar of financiële partij. Wij zijn vrij om de beste oplossing te zoeken voor de specifieke situatie van de klant. Iedere klant is uniek en daardoor willen wij maatwerk kunnen bieden dat aansluit bij de wensen en risico’s van de klant.”
Leuk en leerzaam
Via het netwerk van de Businessclub blijft Sietse in contact met andere ondernemers in de regio. “De mogelijkheid om mede-ondernemers persoonlijk te spreken en ervaringen uit te wisselen is altijd erg leuk en leerzaam. Ondanks dat het vaak heel diverse bedrijven en sectoren zijn, zie je toch altijd overeenkomsten en het is goed om te kijken waar je elkaar kunt versterken.”
Assurantie- en Adviescentrum Oosterveer
Boterdijk 197, De Kwakel
Telefoon: 0297- 568444
Mail: jac@jacoosterveer.nl
Website: www.jacoosterveer.nl
LinkedIn: LinkedIn Assurantie- & Adviescentrum Oosterveer BV
Ook lid worden van BusinessClub FC Aalsmeer? Meld je hier aan. Houd tevens onze LinkedIn-Pagina in de gaten voor het laatste nieuws.