ROOOZ oogstte lof

ROOOZ, de presentatie van groot- en middelgrootbloemige rozen in de Historische Tuin, oogstte tijdens het Flower Festival veel lof. Al bleef het aantal bezoekers wel achter bij de verwachtingen.
 
Al op het pad naar Museum en Historische Tuin kreeg uw verslaggeefster een hebberig gevoel. Het zou moeilijk zijn geweest te moeten kiezen uit bijvoorbeeld de gele Solerio, de felrode Mandy of de Shiarag met de gekartelde randjes om van de topkwaliteit rozen binnen nog maar te zwijgen.

Vijf jaar geleden nam Bert Middelkoop tijdens een huisshow bij zijn werkgever Zuurbier Roses het initiatief voor deze expositie en inmiddels runt hij met collega/rozenkwekers VP Group en Rosa Plaza/aq Roses dit fleurige onderdeel van het Festival.

Interessant programma
Voorafgaand aan de open dagen voor particulieren was er door de organisatie voor een afwisselend en interessant programma voor de vakmensen gezorgd. Zo sprak woensdag Gerhard van der Bijl, Chief Digital Officer, sinds oktober 2016 in dienst bij FloraHolland over de digitalisering in onder meer de florale wereld en bracht donderdag Arjan Levahrt, de wereldspeler op het gebied van productie, verpakking en distributie van meer dan 60 soorten groenten en fruit, over de werkwijze bij dit internationale Aalsmeerse bedrijf.
 
Gewonnen
Zowel het vakpubliek als de consument kreeg ook dit keer weer de kans de in hun ogen allerbeste en fraaiste roos te kiezen. Bij de beroepskwekers heeft in de categorie Grootbloemige rozen gewonnen: ‘Harmony in Peach’ van Kordes Rozen, bij de Middelgrote rozen won ‘Countdown’ van de fiorma Schreurs.
 
Het tropische weer zorgde er helaas dit jaar wel voor dat enkele rozen voortijdig het fraaie kopje lieten hangen en dat het aantal bezoekers beduidend minder was dan vorig jaar. Maar aan het doel en de opzet: de roos, koningin van de bloemen, onder de aandacht te brengen, was ruimschoots voldaan.
 
Tekst: Leni Paul, foto's Jaap Maars
(advertentie)
 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *




 

banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst
banner_martinez
adv desiree klein
mjk-advies
LJ-de-Vries
S4H
adv flower art 1
historische tuin
adv NOA tekst